To nie koronawirus SARS-CoV-2!

2

W związku z docierającymi do nas informacjami jakoby w jednej ze szkół pojawił się wirus SARS-CoV-2 pragniemy zdementować nieprawdziwe i niepotwierdzone informacje!

Jak udało nam się dowiedzieć, podejrzenie groźnego wirusa występowało u mężczyzny, który przyjechał do Wrześni z Niemiec. Ponieważ źle się poczuł zostały wykonane testy w kierunku choroby. Wykluczyły one koronawirusa!

Profilaktycznie lekarze zajęli się dwiema uczennicami jednej z wrzesińskich szkół, z którymi mężczyzna miał kontakt. Przewieziono je do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Lekarze podejrzewają zwykłą grypę, ale wolą dmuchać na zimne.

Po raz kolejny uspokajamy – we Wrześni nie ma przypadku koronawirusa. Badania mężczyzny, który wrócił z Niemiec i narzekał na złe samopoczucie wykluczyły możliwość zakażenia koronawirusem.

Pojawiają się też plotki o możliwej kwarantannie dla uczniów jednej ze szkół – jeśli w ogóle będzie ona uzasadniona, to decyzja zapadnie w ciągu najbliższych 24 godzi. (red)

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Karol KrzeszowiecZaciekawiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zaciekawiony
Gość
Zaciekawiony

Naprawdę? Gwarantuje, że w każdej szkole jest koronawirus. Co prawda nie wirus SARS-CoV-2, ale koronawirus o nazwie HCoV, który wywołuję chorobę potocznie zwaną… przeziębienie! Douczcie się jakie wirusy należą do rodziny “koronawirusów” zanim coś napiszecie.