Trwają obchody 100-lecia klubu Polonia Środa Wlkp.

0
Nowy sztandar Polonii tuz przed poświęceniem Fot. Czesław Kozielski www.facebook.com/poloniasroda

W miniony piątek o godz. 19:19 rozpoczęły się w Środzie Wielkopolskiej  obchody upamiętniające 100 lat działalności klubu Polonia. O tej właśnie godzinie, przy ul. Sportowej, odsłonięto pamiątkowy mural. 

Sobota i niedziela to był czas dla lokalnego sportu. W sobotę, ale tez w niedzielę, przede wszystkim sportowo świętowała młodzież. Grały w piłkę zespoły wszystkich roczników, jakie prowadzi KS Polonia. Odbył się też turniej piłki ręcznej. W niedzielę najpierw w kościele św Józefa uroczysta msza podczas której poświęcony został nowy sztandar K.S Polonii, a potem na różnych polach rywalizowali starsi sportowcy Polonii. Odbyły się mecze piłkarskie m.in Polonii Środa Wielkopolska z Polonią Środa Śląska, spotkanie kobiet Polonia – Medyk Konin, czy też pojedynek oldbojów Polonii z oldbojami Lecha Poznań. Pokazali się też hokeiści na trawie, którzy zagrali z reprezentacją Polski U-21.

W poniedziałek, o godz 15:30, nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy, zamontowanej na budynku nowego stadionu, po czym, o godz. 16:00, w hali Technikum Rolniczego rozpocznie się uroczysta akademia podsumowująca 100-lecie działalności klubu.

AG

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię