Tysiąc amerykańskich czołgów jedzie na Wrześnię

7

15 czerwca zakończą się przeprowadzane na terenie Estonii, Litwy, Łotwy i Polski międzynarodowe manewry Saber Strike-18. Oznacza to, że dzień potem amerykańskie wojska wracać będą do swoich baz na terenie Niemiec. Pojadą przez Wrześnię.

2 Pułk Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych (prawie 1000 pojazdów) rozpocznie przekraczanie granicy polsko-litewskiej w Budzisku i Ogrodnikach wieczorem 16 czerwca. Będzie jechał trzema trasami do Niemiec, jedna z tych tras poprowadzi od północno-wschodniej granicy państwa przez Orzysz i  Ostródę na Grudziądz, następnie drogą 55, autostradą A1, drogami S10, 15 i 25 przez Powidz do Wrześni i dalej autostradą A2 w kierunku Poznania, a potem przejścia granicznego z Niemcami w Świecku, które ma przekroczyć między 20, a 23 czerwca.

Kilka godzin dla miasta mogą być bardzo trudne. Pojazdy poruszać się będą grupami po 20 i jechać od strony Powidza przez całe miasto do autostrady.

AG

 

 

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
johntesaLabdiŁapaŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Brak
Gość
Brak

Kto im pozwolił na jazdę przez miasto? We Wrześni nie obowiązują już ograniczenia tonażowe?

Łukasz
Gość
Łukasz

Pojadą obwodnicą do autostrady więc możesz być spokojny

tesa
Gość
tesa

Znów zabłądzą i pojadą przez miasto 😀

Łukasz
Gość
Łukasz

Zwróć uwagę jadąc Sikorskiego przez most nad Wrześnicą, znaki z klasą obciążenia mostu dla pojazdów wojskowych już stoją

Łapa
Gość
Łapa

Kiedy?

Labdi
Gość
Labdi

Jak już będą na A1 to chyba prościej jechać do węzła Łódź i dalej A2 a nie pchać się lokalnymi drogami i niszczyć nawierzchnię! Do tego jeszcze przez tereny zabudowane. Nie zdziwię się jak któryś trafi przed ratusz!

john
Gość
john

Możemy jechać gdzie chcemy i co nam zrobicie?