Uchodźcy na terenie zakładu Volkswagena w Białężycach [AKTUALIZACJA]

18

Jak się dowiedzieliśmy na terenie fabryki Volkswagena w Białężycach znajduje się trzech uchodźców, którzy przyjechali do podwrzesińskiego zakładu z ładunkiem z Turcji. Informację potwierdziła nam Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka prasowa Volkswagena Poznań.

Dzisiaj po południu do zakładu Volkswagen Września przyjechał transport resorów z Turcji. Przy rozładunku okazało się, że w naczepie znajduje się trzech obcokrajowców. Nieoficjalnie mówi się o obywatelach Pakistanu lub Afganistanu. – Potwierdzam, że na teren zakładu z transportem z Turcji przedostało się trzech obcokrajowców. Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy na policję oraz do straży granicznej. To wszystko co mogę powiedzieć w tej chwili – potwierdziła nam Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka niemieckiego koncernu motoryzacyjnego.

– Kierowca tira jest z Serbii. Mówi, że musieli wsiąść właśnie w Serbii. Jechali kilka dni. Mają po około  20 lat. Plomba zabezpieczająca plandekę nie została zerwana, kawałek za plombą przeciętna została linka i umiejętnie połączona co nie zostało zauważone przez celników – nadaje nasz informator.

AKTUALIZACJA:

Środa, godz. 8:00

Policja poinformowała nas, że mężczyźni zostali przekazani patrolowi Straży Granicznej Poznań Ławica ok. 22:00. To najprawdopodobniej obywatele Afganistanu – powiedział rano rzecznik policji, Adam Wojciński.

Dodajmy, że to pierwsza taka sytuacja na terenie powiatu wrzesińskiego.

18 KOMENTARZE

  1. Wszystko przez Głowale. Jak coś się dzieje to wiadomo że przez niego. Nawet uchodźców sprowadził. Jeden idzie na emeryturę to sprowadził kolejnych

  2. A ile takich akcji sie już działo w Polsce, tyle że mało kto o tym wie, vw nie ma z tym nis wspólnego. Kolejna sprawa gdzie słysze, że przemycają się w jakimś transporcie. Dobrze, że szybko sie ich łapie po takich akcjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię