Uchodźcy na terenie zakładu Volkswagena w Białężycach [AKTUALIZACJA]

18

Jak się dowiedzieliśmy na terenie fabryki Volkswagena w Białężycach znajduje się trzech uchodźców, którzy przyjechali do podwrzesińskiego zakładu z ładunkiem z Turcji. Informację potwierdziła nam Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka prasowa Volkswagena Poznań.

Dzisiaj po południu do zakładu Volkswagen Września przyjechał transport resorów z Turcji. Przy rozładunku okazało się, że w naczepie znajduje się trzech obcokrajowców. Nieoficjalnie mówi się o obywatelach Pakistanu lub Afganistanu. – Potwierdzam, że na teren zakładu z transportem z Turcji przedostało się trzech obcokrajowców. Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy na policję oraz do straży granicznej. To wszystko co mogę powiedzieć w tej chwili – potwierdziła nam Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka niemieckiego koncernu motoryzacyjnego.

– Kierowca tira jest z Serbii. Mówi, że musieli wsiąść właśnie w Serbii. Jechali kilka dni. Mają po około  20 lat. Plomba zabezpieczająca plandekę nie została zerwana, kawałek za plombą przeciętna została linka i umiejętnie połączona co nie zostało zauważone przez celników – nadaje nasz informator.

AKTUALIZACJA:

Środa, godz. 8:00

Policja poinformowała nas, że mężczyźni zostali przekazani patrolowi Straży Granicznej Poznań Ławica ok. 22:00. To najprawdopodobniej obywatele Afganistanu – powiedział rano rzecznik policji, Adam Wojciński.

Dodajmy, że to pierwsza taka sytuacja na terenie powiatu wrzesińskiego.