Uczniowie, którzy władają językiem niemieckim najlepiej w powiecie

0

W środę na auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza miało miejsce ogłoszenie wyników serii konkursów dotyczących znajomości języka niemieckiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowanych już po raz VIII przez starostwo powiatowe.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca wygrali jednodniową wycieczkę do Berlina, na którą wybiorą się już za miesiąc. Odwiedzą m.in. Reichstag, Wyspę Muzeów, Muzeum Egipskie i Muzeum Topografii Terroru oraz przespacerują się reprezentacyjną ulicą Unter den Linden.

Poniżej prezentujemy listę laureatów czterech konkursów: leksykalno-gramatycznego, pięknego czytania, dyktanda i wiedzy o Niemczech.

ATG

Konkurs leksykalno-gramatyczny Deutsch mach Spaß

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Marek Szumiński (ZSP we Wrześni)
II miejsce: Monika Światowa (LO im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni)
III miejsce: Maciej Olejnik (ZSP we Wrześni)

Gimnazjum
I miejsce: Wojciech Nowak (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
II miejsce: Maciej Pawlaczyk (Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach)
III miejsce: Iga Sroka (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)

Konkurs wiedzy o Niemczech

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Sara Gawlak (ZSTiO we Wrześni)
II miejsce: Marta Wielgosik (ZSTiO we Wrześni)
III miejsce: Bartosz Mikołajczak (ZSP we Wrześni)
wyróżnienie: Dominik Wałkowski (ZSTiO we Wrześni)

Gimnazjum
I miejsce: Mikołaj Filipiak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
II miejsce: Wiktoria Bukowska (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
III miejsce: Julia Radziałowska (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)

Konkurs pięknego czytania

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Michał Wąsiewicz (ZSP we Wrześni)
II miejsce: Sara Gawlak (ZSTiO we Wrześni)
III miejsce: Michał Szczepański (LO im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni)

Gimnazjum
I miejsce: Katarzyna Dudziak (Zespół Szkół w Otocznej)
II miejsce: Monika Wawrzyniak (Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach)
III miejsce: Klaudia Stachura (ZSP w Nowym Folwarku)

Dyktando

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Wojciech Skorupski (ZSP we Wrześni)
II miejsce: Julia Szternel (LO im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni)
III miejsce: Kamila Kwiatkowska (ZSTiO we Wrześni)

Gimnazjum
I miejsce: Maciej Pawlaczyk (Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach)
II miejsce: Julia Wilińska (Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach)
III miejsce: Jakub Piechnik (Gimnazjum w Nowym Folwarku)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o