Uczniowie na szóstkę. Inni o takiej średniej mogą tylko pomarzyć (galeria)

3
Oni, jak nikt inny, zasłużyli na tytuł: Primus Inter Pares 2019

Piątka to dla nich za mało. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Września odebrali we wtorek nagrody od burmistrza.
Ci najlepsi mieli średnią ocen 6,0.

Najwyższą z możliwych średnią ocen uzyskało jedenaścioro uczniów. Gratulujemy im i życzymy, by wakacje też mieli na szóstkę. Najwyższą z możliwych średnią ocen uzyskało jedenaścioro uczniów. To Zuzanna Barańczyk, Zuzanna Stachnik, Paulina Mench, Urszula Chałupniczak, Natasza Klimko, Zuzanna Michalak, Zofia Sobkowiak, Julia Kowalczyk, Krzesimir Makowski, Olga Wojciechowska i Joanna Grześkowiak. Wszystkim gratulujemy i życzymy, by wakacje też mieli na szóstkę. (tos)

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KarolaGrafik TadeuszAlfred Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Alfred
Gość
Alfred

Nie ma w Polsce ucznia (do dobra, może i są, ale można ich na palcach ręki policzyć), który zasługuje na średnią 6,0, przynajmniej według starych, tradycyjnych zasad – czyli szóstka to ocena za wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające ponad program nauczania. Rozumiem jeszcze 5,1, 5,2 może ewentualnie 5,3 – ale nie można być geniuszem ze wszystkiego! Obecnie w wielu szkołach istnieje szaleństwo polegające na wystawianiu szóstki za to, za co kiedyś była piątka. I stąd też wysyp uczniów ze średnią 6.0. Do tego dochodzi “żebractwo” uczniów i rodziców o lepszą ocenę i mamy co mamy. Na szczęście sporo szkół, które… Czytaj więcej »

Grafik Tadeusz
Gość
Grafik Tadeusz

Kiedyś tak było, że 6 było za wiedzę wymagającą poza zakres, jednakże teraz 6 niestety jest za opanowanie tylko 100% materiału. Inna rzecz że nie powinno być ocen, tylko określa ie wiedzy procentowo. Bo na przykład 3 i 3 to czasem nie oznacza takiego samego poziomu wiedzy. Zazwyczaj trójkę otrzymuje się od 50% do 75%.

Karola
Gość
Karola

Dokładnie. Kiedyś trzeba było znacznie wykraczac poza materiał, wykazywać się dodatkowymi umiejętnościami, chodzić na konkursy itp, żeby otrzymać 6 z danego przedmiotu. W tej chwili 6 straciła na wartości, tak samo jak średnia 6.0. Dzisiejsi uczniowie nie zdają sobie sprawy ile trzeba było się uczyć i angażować, żeby być powyżej 5.0.