Uczniowie w pacie. Jedni chcą iść do szkoły, inni nie

1

Niepewność – to uczucie towarzyszy uczniom, którzy nie wiedzą, czy od poniedziałku będą mieć lekcje.
Co mówią o sytuacji, w jakiej się znaleźli? Gdzie i w jaki sposób zamierzają spędzić nieoczekiwane kilka dni wolnego. O tym z uczniami Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni rozmawiał Tomasz Szternel.

O tym, czy uczniowie pośpią dłużej okaże się jeszcze dziś. Są w stałym kontakcie z nauczycielami, których decyzja będzie uzależniona od negocjacji związkowców ze stroną rządową. (tos)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Autor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Autor
Gość
Autor

Uważam, że nauczyciele powinni należeć do tzw. klasy średniej z uwagi na usytuowanie ich w pomocy przy wychowaniu dzieci. Z tym, że fachowcy w dziedzinie edukacji są już na emeryturze bądź na nią w niedługim czasie przejdą. Pedagogów z powołania już nie ma i nie będzie, a to gigantyczny problem. Wieloletnie zaniedbania w oświacie wynikające z nieprzyjęcia nowych ustaw, rozporządzeń, niedofinansowania i miernej jakości usług edukacyjnych, na czym zależy niektórym środowiskom, wywołują dzisiejsze emocje. Strajk odbieram wyłącznie jako działanie czysto polityczne inspirowane przez siły powiązane z przeciwnikami rządu w celu wywołania kolejnej awantury o zasięgu ogólnopolskim, które notorycznie podburzają społeczeństwo.… Czytaj więcej »