Udana inauguracja sezonu MKK Gniezno

0

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno mają za sobą inaugurację nowego sezonu na parkietach drugiej ligi. Ich pierwszym rywalem był beniaminek rozgrywek MKKS Żak Koszalin. W premierowej kolejce emocji nie brakowało. O końcowym zwycięstwie zadecydowały dopiero ostatnie sekundy meczu. Po bardzo zaciętym spotkaniu gnieźnianie wygrali 77:74.

Faworytem meczu był MKK, ale goście z Koszalina postawili twarde warunki. Mimo, że są beniaminkiem to grali bez kompleksów. Kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie, którego jednak nie byli w stanie utrzymać przez dłuższą chwilę. Drużynie gospodarzy z kolei ta sztuka się udała. Imponował skutecznością zwłaszcza Michał Szydłowski, zdobywca 24 punktów. Trener Arkadiusz Konowalski, mając szeroką ławkę rezerwowych dość często rotował składem. Okazję do debiutu w barwach MKK dostali dwaj nowi gracze: Juliusz Barański i Mateusz Rutkowski. W końcówce spotkania goście mieli okazję do wyrównania, ale ostatecznie spudłowali i dwa punkty zostały w Gnieźnie.

MKK rozpoczął swój piąty sezon na parkietach drugoligowych. Klub z Gniezna awansował do tej klasy rozgrywkowej w sezonie 2014/15. W poprzednich rozgrywkach drużyna Arkadiusza Konowalskiego zakwalifikowała się do fazy play-off, w której zmierzyła się z Politechniką Gdańską. Teraz cel jest podobny, choć ludzie związani z klubem podkreślają, że kadrowo drużyna jest mocniejsza. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają w piątek, 11 października na wyjeździe z rezerwami z Trefla Sopot (g. 16:30). (SeK)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o