Urszula Zajączkowska odebrała Nagrodę Kościelskich

0

Z wykształcenia jest botanikiem. Praca zawodowa jednak nie była wystarczająca i pojawiła się pasja do pisania. Tak w skrócie można określić tegoroczną laureatkę Nagrody Kościelskich – Urszulę Zajączkowską.

Uroczystość odbyła się w pałacu Kościelskich w Miłosławiu. Wręczenie jej w tym miejscu nastąpiło po dwuletniej przerwie. Laureaci w poprzednich odbierali ją w Szwajcarii (Szczepan Twardoch) i w Warszawie (Maciej Płaza).

Prezes Fundacji Kościelskich, Francois Rosset, zapowiedział że w przyszłym roku nagroda ponownie zostanie wręczona w Szwajcarii. Jednocześnie obiecał, że to nie była ostatnia taka uroczystość w Miłosławiu.

Nagroda Kościelskich jest najstarszą polską nagrodą literacką. Powstała na mocy testamentu zmarłej w 1959 roku, Moniki Kościelskiej. Celem nagrody jest wyróżnienie utalentowanych pisarzy przed 40 rokiem życia.

Więcej o wręczeniu literackiej Nagrody Kościelskich usłyszycie w poniedziałek na antenie Radia Września (między 15:00 a 16:00) oraz przeczytacie w piątek, w najbliższym wydaniu Gazety Radio Września.