Vive La France, Vive La Września (galeria)

1
Starosta Dionizy Jaśniewicz wręczył Philippe Kazmierczakowi podziękowanie na szkle. Gość z Francji zrewanżował się zestawem upominków

Powiat wrzesiński i stowarzyszenie Val de Loire-Pologne obchodzą 15-lecie współpracy. Dzisiejsze (7 czerwca) spotkanie w starostwie było okazją do podsumowań i wręczenia podziękowań.
Efekt współpracy najbadziej odczuwają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. Laureaci konkursu języka francuskiego mają okazję spędzić dwa tygodnie w Dolinie Loary. O innych aspektach współpracy rozmawialiśmy z prezesem stowarzyszenia Val de Loire-Pologne Philippe Kazmierczakiem.

Podczas dzisiejszego spotkania starosta Dionizy Jaśniewicz wręczył pamiątkowe statuetki. Otrzymali je: prezes stowarzyszenia Val de Loire-Pologne Philippe Kazmierczak i członkini tegoż stowarzyszenia Denise Macquret. Mimo typowo francuskiego nazwiska w pani Denis płynie polska krew.

Goście z Francji przyjechali do Wrześni na zaproszenie starosty Dionizego Jaśniewicza, z którym rozmawialiśmy o początkach współpracy i jej efektach – nie tylko tych na niwie samorządowej, ale także szkolnej.

(tos)