Volkswagen bez produkcji do Świąt Wielkanocnych

14

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża czas przerwy w produkcji w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni.

Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia. Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.

Josef Baumert, Członek Zarządu marki VWN ds. produkcji i logistyki: „W przypadku lekkich samochodów dostawczych sytuacja rozwija się analogicznie do segmentu samochodów osobowych oraz zakładów produkujących komponenty. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą. W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie. Dla nas zawsze na pierwszym planie będzie stało zdrowie naszych pracowników.“

Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań „Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań.”

W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników – Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań. (GP)

14 KOMENTARZE

  1. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek wypłacano w VWP premię wielkanocną. Ciekawe to jest, że na tą chwilę zwolnień nie ma żadnych. Jeżeli ludzie nie będą odpowiedzialni za zdrowie swoje i osób ich otaczających to pewnie „sami się zwolnią” i to nie tylko z pracy. Niektórzy powinni włączyć myślenie a nie gdybanie i plotkarstwo… jakoś w niczym to nie pomaga.

  2. zwolnienia to już od poniedzialku;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’;’

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię