W Grabowie Królewskim dla WOŚP grali w sobotę

1

28 Finał WOŚP rozpoczął się już wczoraj. Orkiestra grała m.in. w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Grabowie Królewskim. Mimo że to dla szkoły czas trudny jej społeczność solidarnie wsparła szczytny cel.

Grabowski finał o godz. 16:00 rozpoczęły Jasełka w wykonaniu uczniów klas 5-8. Potem odbyły się biegi: bieg z przeszkodami dla najmłodszych, bieg w terenie dla młodzieży i starszych. Na koniec tych sportowych zmagań uczestnicy szkolnego finału WOŚP spotkali sie z olimpijczykiem z Pekinu, Tomaszem Szymkowiakiem. To było bardzo ciekawe, atrakcyjne popołudnie. Przez kilka godzin dzieci i rodzice bawili się w Koło fortuny, uczyli się pierwszej pomocy, a starsi mogli zmierzyć sobie ciśnienie. Całości towarzyszyły takie atrakcje jak kawa i ciastko w szkolnej kawiarence, malowanie twarzy, czy usługi fryzjerskie. Przez kilka godzin wolontariusze do przygotowanych puszek zbierali pieniądze. Udało im się zebrać ok. 1700 zł. Poza tym dyrektor szkoły, Anna Zimna, przekazała na niedzielną licytację finału, który odbędzie się w GOK w Kołaczkowie okolicznościowy tort. Na licytację finału gminnego szkoła w Grabowie Królewskim przekazała jeszcze rejs katamaranem po Warcie, trening z Tomkiem Szymkowiakiem, makijaż permanentny, a także współprowadzenie audycji w Radio Września. Ostateczną kwotę, którą uzbiera szkła dla WOŚP poznamy w poniedziałek, 13 stycznia, po zliczeniu puszek i pieniędzy uzyskanych z licytacji. Szefową szkolnego finału, która czuwała nad sprawnym jego przebiegiem była Alicja Woś.
Mimo że czas dla szkoły w Grabowie Królewskim nie jest łatwy, to jej społeczność nie po raz pierwszy udowodniła, że potrafi działać, że w tych ludziach jest siła.
AG, Fot. SP Grabowo Królewskie

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Super! Jesteście wielcy ! Tak trzymać !