W sieci wrze po oskarżeniach wobec nauczyciela

6

Sprawa oskarżeń wobec nauczyciela wuefu w ZSTiO, rozgrzała internautów. 

Przypomnijmy, że po analizie ankiet dotyczących bezpieczeństwa uczniów w szkole dyrektor placówki Damian Hofman postanowił zawiesić wuefistę w obowiązkach. Nauczyciel miał się zachowywać nieodpowiednio wobec uczennic. Wyszło to na jaw po przeprowadzeni ankiet dotyczących bezpieczeństwa w szkole.

Nasi słuchacze mocno na to zareagowali. Odebraliśmy wiele telefonów, w których część przekonywała nas o oczywistej winie nauczyciela, a pozostali bronili go mówiąc, że to wszystko zostało zmyślone.

Nie inaczej jest też na naszym portalu.

” To nie jest ściema…” pisze użytkownik pod nickiem Aaaaaaa.

Z kolei osoba ukrywająca się pod nazwą Uczeń Zstio dodaje:

” A co takiego zrobił? Pokazał jak wykonać ćwiczenie? I złapał np. Za nadgarstek?”

Nie brakuje zarówno komentarzy, które bronią nauczyciela i podnoszą sprawę “przewrażliwienia” jak i tych, które od razu skazują nauczyciela za molestowanie seksualne.

Przypominamy, że ta delikatna sprawa jest wyjaśniana i nie powinniśmy ferować wyroków. Zgodnie procedurami wyjaśnia ją Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim:

mówi rzeczniczka prasowa Kuratoriom Oświaty w Poznaniu Karolina Adamska
Wojewoda takie polecenie wyda najpóźniej w przyszłym tygodniu. (tom)

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KtosiaKtosiaTomekDarioGościu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polka
Gość
polka

Coś w tym musi być, wyjaśni to prokuratura i nie próbujcie zakrzyczeć tych uczennic, które to zgłosiły, musiały być doprowadzone przez tego “nauczyciela” do ostateczności, co prawda młodzież dzisiaj jest bardziej przewrażliwiona ale to nie jest wytłumaczenie. A swoją drogą gdyby to chodziło o księdza to we Wrześni już by grasowały wszystkie postępowe media z Tefałenem na czele.

Gościu
Gość
Gościu

bo prawda jest taka, że jak jeden ksiądz coś zrobi to od razu jest to bardzo nagłośnione i przypisuje się to wszystkim. Wszyscy księża do jednej beczki “pedofile” i “gwałciciele”… natomiast statystycznie najwięcej tego typu zboczeń występuje właśnie w zupełnie innych miejscach. Statystycznie księża to najmniejszy problem w tym chorym społeczeństwie, oceniania i wytykania bez myślenia…

Dario
Gość
Dario

Statystycznie to księża są jedyną grupą na świecie, która tak tuszuje zbrodnie w swoich kręgach. Jak widać w szkole jednak jest reakcja od razu, a kuria by w tej sytuacji pewnie przeniosła do innej parafii. To jest właśnie zarzut do kościoła, że przez lata takie zbrodnie ukrywał i dalej nie potrafi nic z tym zrobić.

Tomek
Gość
Tomek

Nauczyciel dzisiaj jest zwyczajnym dziadem. Zarobek poniżej średniej krajowej , emerytura jak dożyje jeszcze niższa a do tego ciągłe ryzyko związane z oskarżeniem o molestacje bo to teraz modne. Idąc tą drogą to za pare lat nie będzie wogóle chętnych do nauczania bo to się zwyczajnie nie bedzie opłacać . Dlatego szacunek dla nauczycieli którzy za tak niskie wynagrodzenia chcą wogóle jeszcze uczyć bo za takie stawki jakie płaci oświata to ja ewentualnie wstałbym rano z łóżka i przyjechał do szkoły ale gdzie jeszcze zapłata za przygotowanie lekcji i ich prowadzenie . To nauczyciele robią widać charytatywnie.

Ktosia
Gość
Ktosia

Jedyne czego Wam nie zazdroszczę to pracy z dzieciakami… 3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty; 3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego; 4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego; 5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego. Dużo osób nawet we Wrześni nie zarobi nawet tego co ma stażysta. Do tego etat 18/26 H tygodniowo. Nie oszukujmy się Ale mało nauczycieli przygotowuje się do kolejnych zajęć. Do tego 13, nagrody, podwyzki, rok zdrowotnego i inne przywileje…Normalny człowiek ma 40 h tygodniowo. Jakoś nie wierzę zw nauczyciel brakujące 22 godz w tygodniu spędza nad kartkowkami,ćwiczeniami,sprawdzianami. Więcznie Wam malo. Jak Mało to idźcie do firm gdzie zarobki sa 2… Czytaj więcej »

Ktosia
Gość
Ktosia

A apropo sprawy.. dziwnym jest ze facet bierze za rękę na pasach 17-18 latki…Żarty żartami ale jedna ma z tego radoche,a druga sie czuje zaklopotana. tez na miejscu dziewczyn bym się źle poczuła.. albo kto do dzieciaków(bo to jeszcze młodzież szkolna) przy robieniu zdjecia mowi “A teraz mówimy sex”. Pan może chcial byc zabawny, ale tym samym strzelił sobie w kolano bo młodzież jest jaka jest. Dziś o oskarżenia nie trudno.