W sobotę dożynki gminy Miłosław

0
dav

W sobotę, o godzinie 16:00, w Mikuszewie rozpoczną się Dożynki Gminne. Ich organizatorami są Urząd Miasta i Gminy w Miłosławiu i Sołectwo Mikuszewo.

Dożynki rozpoczną się uroczystą mszą polową. Mszę celebrować będzie ks. proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Czeszewie, Mirosław Stawicki. Po mszy organizatorzy zapraszają na obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Grupa Regionalna Powiatu Wrzesińskiego z Gorzyc. Potem zobaczymy występy wrzesińskich zespołów Alchemia i Szkół Politechnicznych. Dożynki zakończy koncert „Zenek show” zespołu Vehikuł Czasu Band, który, jak sama nazwa wskazuje, inspirowany będzie piosenkami znanej grupy Akcent i jej lidera, Zenka Martyniuka.

Starościną tegorocznych dożynek gminy Miłosław jest Justyna Kaźmierczak, a starostą Karol Biesiedin. Oboje są mieszkańcami Mikuszewa.

Renata Nowak, sołtys Mikuszewa, zapewnia, że przygotowania do gminnych dożynek przebiegają prawidłowo i ma nadzieję, że sobotnie uroczystości cieszyć się będą dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy.

AG

Justyna Kaźmierczak, starościna gminnych dożynek w Miłosławiu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o