W sobotę pożegnanie Łukasza Lonki

0
Fot. www.facebook.com/mks.nekla

W środowy wieczór, na rynku w Nekli, działacze motocrossowego klubu MKS Nekla, kibice tego sportu i mieszkańcy miasteczka symbolicznie pożegnali Łukasza Lonkę, który zmarł w lubelskim szpitalu w wyniku wypadku, którego doznał na zawodach w Lubartowie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w trakcie wyścigu, w którym Łukasz rywalizował z Tomaszem Wysockim. To właśnie Łukasz Lonka i Tomasz Wysocki wygrywali w ostatnich latach praktycznie wszystkie zawody w Polsce. W niedzielę lepiej ze startu wyszedł Łukasz, prowadził. Po kilku okrążeniach Tomasz Wysocki nadrobił straty i wyprzedził Łukasza, zyskał nad nim 5-6 sekund….a potem, posłuchajmy – Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki ostatnie kilka lat spędził poza krajem, tak się ścigał. Przyznaje, że w Polsce najlepszy był Łukasz, a jak go wspomina?

Tomasz Wysocki zaznacza, że był kolegą, przyjacielem Łukasza, ale i największym jego rywalem i nie ukrywa, że po śmierci Łukasza polski motocross nie będzie już taki, jak dotąd

Ostatnie pożegnanie znakomitego sportowca odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca. O godz 13:00 w kościele p.w. Świętej Królowej Jadwigi odbędzie się msza żałobna, a godz 14:15, na cmentarzu komunalnym, ceremonia pogrzebowa.

AG