Wafelki wycofane z obrotu! Zawierały skażone mleko w proszku

6
Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Ciąg dalszy sprawy dotyczącej kwestionowanej partii mleka w proszku wyprodukowanego w Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie. Tym razem dotyczy wafli suchych. – Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadziły kontrolę u odbiorcy kwestionowanej partii mleka w proszku – w Zakładzie Handlowo-Usługowym „Tadex” Tadeusz Koniak. Ustalono, że kwestionowana partia mleka w proszku została wykorzystana do produkcji wafli suchych. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec – czytamy w komunikacie.

GIS przestrzega przed spożyciem wafli. Wiąże się to z potencjalnym ryzykiem zakażenia pałeczką Salmonella. Cały komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdziecie TUTAJ.

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
tamtektamtekDonalPEŁNE MLEKORadio Września Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

Już nie bronicie Spółdzielni tak jak jej broniliście z masłem? Dlaczego?

Radio Września
Gość
Radio Września

Podajemy fakty. To oficjalne stanowisko GIS.

PEŁNE MLEKO
Gość
PEŁNE MLEKO

COS NIE TAK BO!!PRODUCENT UZYWA MLEKA ODTŁUSZCZONEGO ,A ABAKTERIE WYKRYTO W MLEKU PEŁNYM…..

Donal
Gość
Donal

Jedno i drugie mleko robione jest na tych samych maszynach a różnice są pewnie w konfekcji, ale kogo to obchodzi. Na takiej zasadzie można zniszczyć cały zakład. Coś to dziwnie wygląda.

tamtek
Gość
tamtek

Dziwne, ciekawe komu ze Spółdzielni zależy na jej zlikwidowaniu, bo nikt z zewnątrz salmonelli raczej nie dosypał. Może maja jakiegoś szpiega?

tamtek
Gość
tamtek

Radio Września, numer Radiowego SOS Wam nie działa. To tak ma być?