Wafelki wycofane z obrotu! Zawierały skażone mleko w proszku

6
Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Ciąg dalszy sprawy dotyczącej kwestionowanej partii mleka w proszku wyprodukowanego w Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie. Tym razem dotyczy wafli suchych. – Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadziły kontrolę u odbiorcy kwestionowanej partii mleka w proszku – w Zakładzie Handlowo-Usługowym „Tadex” Tadeusz Koniak. Ustalono, że kwestionowana partia mleka w proszku została wykorzystana do produkcji wafli suchych. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec – czytamy w komunikacie.

GIS przestrzega przed spożyciem wafli. Wiąże się to z potencjalnym ryzykiem zakażenia pałeczką Salmonella. Cały komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdziecie TUTAJ.

6 KOMENTARZE

    • Jedno i drugie mleko robione jest na tych samych maszynach a różnice są pewnie w konfekcji, ale kogo to obchodzi. Na takiej zasadzie można zniszczyć cały zakład. Coś to dziwnie wygląda.

      • Dziwne, ciekawe komu ze Spółdzielni zależy na jej zlikwidowaniu, bo nikt z zewnątrz salmonelli raczej nie dosypał. Może maja jakiegoś szpiega?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię