Warto inwestować w naukę języków obcych

0
Źródło: wrzesnia.powiat.pl

Nauka języków obcych popłaca, a dowodem na to są uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w 10 edycji konkursów z języka niemieckiego. Były one realizowane na szczeblu powiatowym, a laureaci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Berlina.

Uczniowie z całego powiatu brali udział w 3 konkursach: „Przysłowia i idiomy w języku niemieckim”, „Głośne czytanie w języku niemieckim” oraz „Wiedza o Niemczech”. Mówi koordynatorka konkursów z języka niemieckiego Karolina Stachura.

Na wycieczkę do Berlina pojedzie 17 uczniów. Oprócz konkursów z języka niemieckiego odbywała się także VII edycja konkursu wiedzy o Francji pod hasłem „Czy znasz kino francuskie?”. Tutaj uhonorowano po 3 najlepsze osoby w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs “Przysłowia i idiomy w języku niemieckim”

Poziom szkół podstawowych: I – Zofia Wrzaskowska (SSP w Kaczanowie), II – Julita Kauczka (SSP w Chwalibogowie), III – Klaudia Durczak (ZS w Nekli).
Poziom szkół ponadpodstawowych: I – Maciej Pawlaczyk (LO HS), II – Julia Nowicka (ZSP), III – Martyna Błaszczak (ZSTiO).

Konkurs “Głośne czytanie w języku niemieckim”

Poziom szkół podstawowych: I – Karolina Walkowska (SSP nr 3 we Wrześni), II – Amelia Antkowiak (SSP w Kaczanowie), III – Gaja Szatkowska ( ZSP w Kołaczkowie).
Poziom szkół ponadpodstawowych: I – Wojciech Nowak (LO HS), II – Julia Nowicka (ZSP), III – Klaudia Makowska (ZSTiO).

Konkurs “Wiedza o Niemczech”

Poziom szkół podstawowych: I – Aleksandra Kucharek (ZSP w Pyzdrach), II – Zuzanna Chojnacka  (ZSP w Pyzdrach), III – Hanna Chałupniczak (SSP nr 3 we Wrześni).
Poziom szkół ponadpodstawowych: I – Weronika Machajewska (LO HS), II – Zofia Grądecka (ZSTiO), III – Bryan Zellmer (ZSP).

W VII edycji konkursu wiedzy o Francji “Czy znasz kino francuskie?” zwyciężyli:

Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce: Wiktoria Nakonieczna (SSP nr 2 we Wrześni)
II miejsce: Bartosz Chęciński (SSP nr 2 we Wrześni )
III miejsce: Zuzanna Zygaj (SSP nr 3 we Wrześni)

Kategoria szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Zofia Gibowska (LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni)
II miejsce: Julia Frapesauce (LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni)
III miejsce: Maria Olejniczak (LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni)