Wdrożenia dronów w firmie z IRONSKY

0

Coraz więcej firm wykorzystuje w swojej działalności bezzałogowe statki powietrzne. Firmy eventowe, energetyczne, budowlane, ochroniarskie, geodezyjne, instytucje publiczne, urzędy, służby mundurowe – lista z roku na rok staje się coraz dłuższa. Jednak wielu przedsiębiorców wciąż nie rozwija potencjału swojej firmy ze względu na brak umiejętności obsługi bezzałogowych statków powietrznych. W jaki sposób profesjonalne Centrum Szkoleniowe może pomóc we wdrożeniu dronów w Twojej firmie? Podpowiadamy!

Kto powinien zainwestować w profesjonalne szkolenie dla operatorów dronów?

Szkolenia dla operatorów dronów są przeznaczone nie tylko dla osób początkujących, ale także tych, którzy pierwsze loty bezzałogowymi statkami powietrznymi mają już za sobą. Prawo lotnicze podlega zmianom, dlatego o udziale w regularnych szkoleniach powinni pomyśleć także profesjonalni operatorzy dronów, którzy chcą zaktualizować dotychczasową wiedzę i poćwiczyć niektóre manewry pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dlaczego warto skorzystać z oferty profesjonalnych Centrów Szkoleniowych?

Operator drona ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za spowodowanie ewentualnych szkód materialnych lub uszczerbku na zdrowiu osób przebywających na terenie, na którym wykonywany jest lot. Profesjonalne Centra Szkoleniowe specjalizują się we wdrożeniach dronów w firmach. Szkolą personel z obsługi bezzałogowych statków powietrznych, minimalizując ryzyko występowania niebezpiecznych sytuacji z udziałem osób postronnych. Nie wiesz, jaki dron będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom? Profesjonalni instruktorzy dobierają urządzenie do Twoich potrzeb.

Od 31 grudnia 2020 roku na terenie całej Unii Europejskiej (a także w Norwegii i Lichtensteinie) obowiązują nowe przepisy dronowe wymagające od wszystkich operatorów bezzałogowych statków powietrznych rejestracji swoich urządzeń (w Polsce w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego). Ponadto osoby, które chcą latać dronami ważącymi więcej niż 250 gramów, muszą przejść obowiązkowe szkolenie i zdać egzamin. W ten sposób mogą zdobyć podstawowe kwalifikacje do latania dronem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie zgody na loty BVLOS (poza zasięgiem widoczności wzrokowej) wymaga sporządzenia Instrukcji Operacyjnej (INOP). To dokument, na podstawie którego odpowiednie organy wydają zgodę na wykonanie lotu. Jeżeli zostanie błędnie napisany, lot może zostać odwołany, co w przypadku lotów komercyjnych może mieć poważne konsekwencje finansowe i wizerunkowe. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokumentacja zostanie napisana w sposób prawidłowy, powierz stworzenie jej profesjonalnym instruktorom z Centrum Szkoleniowego.

Kolejną sytuacją, w której warto zdać się na profesjonalistów, jest lot dronem w kategorii szczególnej. W przypadku lotów dronem zakwalifikowanych jako operacje wysokiego ryzyka konieczne będzie przeprowadzenie analizy ryzyka (SORA).

Szukasz firmy, która zajmuje się wdrożeniami dronów? Napisz e-mail: biuro@ironsky.pl, zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub odwiedź profil Centrum Szkoleniowego IRONSKY na Facebooku: https://www.facebook.com/ironskypl/

*Artykuł sponsorowany