Weronika Przybysz ze złotym medalem w Serbii

0

W stolicy Serbii Belgradzie, odbył się Puchar Świata G1 w taekwondo olimpijskim. W turnieju wystartowała Reprezentacja Polski a w jej składzie zawodnicy UKS Hwarang Września: Weronika Przybysz w kategorii juniorów, Krystian Haremza w kategorii seniorów i Dagmara Haremza również w kategorii seniorów, dla której był to debiut w tej kategorii.

W sobotę startowali kadeci i juniorzy i tutaj wielki sukces odniosła Weronika Przybysz która w kategorii +68kg pokonała kolejno dwie Serbki (Oliveę Radujkov 7-2 i Larę Bokum 16-1). W finale Weronika zwyciężyła Włoszkę Alessandrę Ilic 15-6 i zdobyła złoty medal. Po brązowym medalu mistrzostw Europy w Hiszpanii to kolejny wielki sukces naszej młodej zawodniczki, która od jakiegoś czasu prezentuje bardzo wysoką formę.

W niedzielę startowali seniorzy, a wśród nich rodzeństwo Krystian i Dagmara Haremza. Rozpoczął Krystian, który w pierwszej walce pokonał Serba Djurica 18-6, a o wejście do strefy medalowej minimalnie uległ reprezentantowi Meksyku Salazarowi 14-15. Bryan Salazar to aktualnie nr 7 światowych rankingów i wyrównana walka Krystiana z tak doświadczonym przeciwnikiem, to ogromny sukces 18 latka z Wrześni. Warto dodać, że Salazar wygrał kategorię -87kg. Natomiast Dagmara Haremza w pierwszej walce uległa Ivanie Babic z Chorwacji 5-9.

AG

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię