Weronika Przybysz złota, Dagmara Haremza srebrna w Hamburgu

0
Hwarangi w Hamburgu Fot Hwarang

W Hamburgu odbył się Puchar Świata G2 German Open w Taekwondo Olimpijskim, w którym wystartowało ponad tysiąc zawodników z całego świata, w tym spora ekipa z Wrześni. 

UKS Hwarang Września reprezentowało siedmioro zawodników:
Krystian Haremza senior -87kg
Dagmara Haremza senior +73kg
Weronika Przybysz junior +68kg
Patrycja Kasperska junior -68kg
Wiktoria Grześkowiak junior -42kg
Nikola Haremza kadet +59kg
Kacper Kasperski kadet -41kg
1 miejsce o złoty medal w tym turnieju wywalczyła juniorka Weronika Przybysz, która startem w Hamburgu rozpoczęła przygotowania do październikowych Mistrzostw Świata Juniorów w Sofii. Niemiecki sprawdzian wypadł bardzo pomyślnie, do mistrzostw świata jeszcze daleko, ale wierzymy, że Weronika będzie do nich znakomicie przygotowana.

Sporą niespodzianką, a nawet małą sensacją było zdobycie 2 miejsca przez młodą, początkująca seniorkę Dagmarę Haremzę.
W pierwszej walce przed czasem pokonała Niemkę Sarah DI SINNO, w drugiej walce za rywalkę miała Lorenę BRANDL także z Niemiec i aktualnie nr 7 rankingu światowego. Dagmara zwyciężyła 13-10. W półfinale po kopnięciu w głowę rozprawiła się z Dominikanką Katherine RODRIGUEZ. W finale Dagmara przegrała z Turczynką Nafią KUS, która obecnie znajduje się na 5. miejscu światowego rankingu taekwondo olimpijskiego. Za 2 tygodnie Dagmara wraz ze swoim bratem Krystianem wystartują w kolejnym Pucharze Świata w Belgii. Natomiast reszta Hwarangów wystartuje w Pucharze Polski Swarzędz Cup.
Już dzisiaj zapraszamy kibiców na turniej Pucharu Polski do Zalasewa. Będzie można zobaczyć wrzesińskich Hwarangów w akcji. do kibicowania za 2 tygodnie w Swarzędzu – Zalasewie gdzie odbędzie się Puchar Polski.

AG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o