Wieczór z Ukrainą w WOK. Uchodźcy opowiedzą o swojej tragedii

1

„Wieczór z Ukrainą” – pod takim tytułem w najbliższy czwartek we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z uchodźcami z Mariupola, Chersonia i Charkowa. Opowiedzą jak wygląda wojna z punktu widzenia zwykłych obywateli. Spotkanie organizuje Wrzesińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców.

Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę niepublikowanych dotąd nigdzie zdjęć z miejsc objętych walkami i porozmawiać chwilę z Ukrainkami, którym udało się uciec. Wśród nich będzie między innymi Veronica, która kilka tygodni spędziła w bunkrze pod zakładem Azowstal w Mariupolu. Uciekła do Polski wraz z synkiem. Środowe zdjęcie przedstawia jej syna, który zobaczył chleb po raz pierwszy od 1,5 miesiąca.

Kolejnymi gośćmi spotkania będą mieszkanki Chersonia i Charkowa – miast, które od tygodni bohatersko bronią się przed rosyjskim agresorem. Wieczór zakończy się występem Amelki, 7-latki z Kijowa znanej w mediach społecznościowych jako „Dziewczynka z bunkra”. Ten przydomek zyskała po tym, jak w kijowskim bunkrze zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc”. Amelka spędziła w nim sześć dni. Na szczęście udało się ją ewakuować.

Na koniec każda z osób, która przyjdzie na spotkanie będzie mogła wspomóc zbiórkę dla Ukrainy. Wrzesińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców chce kupić jedzenie dla żołnierzy, który od tygodniu bronią swojego kraju. Dary trafią do Kijowa w ramach II Wrzesińskiego Konwoju Humanitarnego.

Bezpłatne wejściówki na „Wieczór z Ukrainą” można będzie wygrać od poniedziałku na naszej antenie lub odebrać w redakcji „Wiadomości Wrzesińskich” przy ul. Harcerskiej 19. Ilość zaproszeń jest ograniczona. (red)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię