Wielki jubileusz Polonii Środa – 100 lat istnienia! (program)

0

Polonia Środa Wielkopolska obchodzi 100 lecie powstania. 1 października 1919 roku to pamiętna data dla klubu. Tego dnia doszło do spotkania organizacyjnego, podczas którego powołano pierwszy w Środzie Wielkopolskiej klub piłkarski, który przyjął nazwę – POLONIA.

Polonia Środa przygotowuje się do uroczystego uczczenia 100. rocznicy istnienia. Początek obchodów tego wielkiego święta już w najbliższy piątek, 4 października. O godz 19:00 nastąpi uroczyste odsłonięcie muralu, który powstał na ścianie jednego z budynków przy ul. Sportowej. W sobotę, 5 października szereg spotkań piłkarskich, i nie tylko, rozegrają zespoły niemal wszystkich roczników grających w Polonii. Najciekawiej zapowiadające się mecze to: mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, mecz zespołu seniorów Polonii z Polonią Środa Śląska, mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, czy turniej piłki ręcznej seniorów.
Kulminacja obchodów nastąpi w najbliższy poniedziałek, 7 października. O godz 15:30, na stadionie średzkim zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, a o godz 16:00 w hali Technikum Rolniczego rozpocznie się Uroczysta Akademia podsumowująca 100 lat działalności klubu. Tak szeroki zakres imprez i wydarzeń związanych z jubileuszem klubu Polonia Środa jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji, a sponsorami ich są Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie, Urząd, Marszałkowski oraz osoby prywatne.

AG

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię