Wrócą pociągi na trasę Gniezno-Jarocin

2

To już pewne! Powrócą pociągi pasażerskie na trasę od Jarocina do Gniezna. Dzisiaj podpisano umowę na remont odcinka między Gnieznem i Wrześnią. Połączenia na tej trasie ruszą w grudniu tego roku.  

Przebudowane zostaną stacje w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie. Podróżni skorzystają z wygodniejszych, wyższych peronów. Zaplanowano na nich nowe: wiaty, ławki oraz gabloty i tablice informacyjne. Perony zyskają nową nawierzchnię oraz lepsze oświetlenie.

Modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz rewitalizacja 24 obiektów inżynieryjnych zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Wymieniony zostanie tor na długości przeszło 23 kilometrów. Przejazd pociągów przez stacje: Gębarzewo i Czerniejewo usprawni wymiana 9 rozjazdów. Dzięki wykonanym pracom pociągi pasażerskie będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h. Zwiększy się także przepustowość trasy.

Rewitalizacja linii nr 281 między Wrześnią a Gnieznem będzie kosztować ponad 43 miliony. Prace budowlane rozpoczną się na początku sierpnia tego roku, a zakończą pod koniec czerwca 2018 roku.

Do grudnia wykonawca wykona wszystkie prace, które pozwolą, aby od nowego rozkładu jazdy 2017/2018 pojechały pociągi pasażerskie między Jarocinem a Gnieznem. Prawdopodobnie na tej trasie pojawią się pociągi Kolei Wielkopolskich. W rozkładzie zaplanowano siedem par pociągów między Gnieznem i Jarocinem oraz jedną parę pociągów na odcinku Gniezno-Września.