Wrześnianie protestowali przed sądem (galeria, video)

8

Trochę ponad 60 osób protestowało dziś o 21:00 pod budynkiem Sądu Rejonowego we Wrześni w obronie niezawisłości sądów.

To już drugi dzień demonstracji – względem pierwszego frekwencja wzrosła o 100%.

Elżbieta Marszałek odczytała Preambułę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wrześnianie skandowali “demokracja”, “wolne sądy” i “chcemy weta” oraz odśpiewali hymn narodowy, który zainaugurował Maciej Tomczak.

Demonstracja we Wrześni to część ogólnonarodowych protestów przeciwko proponowanym przez partię rządzącą zmianach w ustawie o Sądzie Najwyższym i mających zmobilizować Prezydenta Andrzeja Dudę do weta.

Organizatorzy zapraszają na kolejny dzień demonstracji w sobotę o 21:00: “Dziękujemy za dziś, zapraszamy na jutro! Niech z dnia na dzień będzie nas coraz więcej pod wrzesińskim sądem”.

Mieszkańcy opowiadają, dlaczego protestują:

 

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Krzysztofskrzywdzony przez sądjapoinformowanyDiabeł Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
An
Gość
An

Kmuchy stare.

Wychodzi brak zajęć

Mack
Gość
Mack

Przynajmniej nie ma całej rodziny spotrowej 🙂

Łukasz
Gość
Łukasz

Stare dziady i tyle.. Nawet nie wiedzą który pod punkt im się nie podoba. Załodze się że żaden nie przestudiował Nowej ustawy tylko siedzą dziady po 24h przed telewizją TVN czy inne JUDE.TV naoglądali się mózg zmieniło i wylecieli pod sąd znicze kłaść. W tej Polsce nic się nie zmieni dopóki pokolenie wychowanych w komunizmie żyje..

Diabeł Marek
Gość
Diabeł Marek

Projekt Września pokazał jacy z nich wielcy “buntownicy” i “antysystemowcy”. Ramię w ramię z wrzesińskim establishmentem w obronie skorumpowanych sędziów – z Waldkiem Grześkowiakiem i prokuratorem Markiem Staszakiem.Patrząc na to zbiera się po prostu na wymioty.

poinformowany
Gość
poinformowany

Prokurator Marek Staszak obecny przed sądem we Wrześni pracował w prokuraturze w Międzyrzeczu w stanie wojennym!Wspaniały obrońca demokracji i praworządności.

ja
Gość
ja

Żyjemy w wolnym kraju.kto chce nich protestuje kto nie chce niech nie protestuje. Każdy ma swój rozum i nie ma co namawiać Kto nie myśli naśladuje innych..

skrzywdzony przez sąd
Gość
skrzywdzony przez sąd

Trzeba zrozumieć jedną rzecz – o co biega w protestach. Moim zdaniem to nie o konkretny Sąd i jego ludzi chodzi – są ułomne, nie zawsze sprawiedliwe, skorumpowane. Problemem jest sposób zmiany przepisów – szybki, nocą, budzący wątpliwości, uwzględniający rację jednej opcji politycznej. To wszystko już było i znamy rezultaty. Jestem za reformą Sądu, ale nie w taki sposób. Przy okazji refleksja – zastanów się kogo wybierasz !

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Manifa 1 klasa. Byla dobrze zorganizowana, przyszli prawie wszyscy. Nawet sprzátaczki z rodzinami. Elita sádowo zalezna. Pan Waldek ogarnál swieczki (wszystkie jednakowe, zaden spontan). Pan Marek capnál flagé z sádu i manifa gotowa. Pani z naszytym na piersi identyfikatorem “dzia-dos-two” nie powinna poddawac sié az tak miazdzácej somokrytyce. Nie potrzeba az tak ostentacyjnej deklaracji przynaleznosci. Ludzie i tak was rozpoznawajá. Po zapachu.