Wrześnianie żegnają śp. ks. kan. Henryka Nadolnego

0

Rozpoczął się pogrzeb byłego proboszcza parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni. Śp. ks. kan. Henryk Nadolny ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie, zmarł w miniony piątek.

Kapłan urodził się 12 grudnia 1939 roku we Wtelnie (diecezja chełmińska). W 1957 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Nakle i wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 8 czerwca 1963 roku w katedrze gnieźnieńskiej przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Lucjana Bernackiego. Pierwszą placówką duszpasterską, na którą został posłany jako wikariusz była parafia w Orchowie (1963-65). Następnie był wikariuszem w m.in. w Miłosławiu i we wrzesińskiej. W 1983  został mianowany proboszczem parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni, gdzie służbę pełnił przez 24 lata, do 2007 roku. To dzięki jego staraniom wybudowano kościół pw. św, Królowej Jadwigi. W latach 1992-1996 był wicedziekanem, a następnie w latach 1996-2001 dziekanem dekanatu wrzesińskiego II. Ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczy Prymas Polski abp. Wojciech Polak. Śp. ks. kan. Henryk Nadolny spocznie na cmentarzu farnym we Wrześni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię