XV Święto Teatru na Prowincji (galeria/wideo)

0

Trwa – do piątku włącznie – Święto Teatru na Prowincji. To jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć samorządowców na scenie – tym razem w roli artystów.

Otwarcie imprezy miało miejsce 8 maja w w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich. Tam można było zapoznać się z jej historią. Ponadto wystąpił zespół “Krakowiacy” z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku, a także zespół złożony z samorządowców i oświatowców w składzie: Sławomira Czarnecka, Elżbieta Górczyńska, Krzysztofa Przybylska, Alicja Fojt, Lilla Pylak, Karol Nowak, Waldemar Grzegorek, Waldemar Grześkowiak, Grzegorz Adamski i ks. Czesław Kroll. Wieczorem 8 maja miał miejsce Talent Show w wykonaniu uczniów z SSP w Nowym Folwarku.

 

 

W czasie festiwalu odbyły się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej “Maska” oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski “Anioły mojej wyobraźni”, a także liczne warsztaty.

Na 11 maja zaplanowane zostały kolejne warsztaty, II Ogólnopolska Konferencja “Kreatywność i innowacyjność w edukacji”, a także jubileuszowy koncert pod hasłem “Nic się przecież nie kończy”. (ATG)