Zagrożenie jest duże. Zespół kryzysowy wystosował apel

0
W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta Dionizy Jaśniewicz i kierownik Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Paweł Puzdrakiewicz Źródło: Wrzesnia - Miasto w Centrum Zainteresowania

Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Celem posiedzenia było omówienie sytuacji związanej z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
Poza członkami zespołu w spotkaniu uczestniczyli również włodarze gmin powiatu wrzesińskiego. Usłyszeli oni informację o aktualnej sytuacji oraz stanie przygotowania służb, inspekcji i straży (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, przedstawiciel zarządu szpitala, komendant policji oraz komendant straży pożarnej).
Jak czytamy na stronie powiatu: Podczas posiedzenia wypracowano również sprawę obiegu informacji dla służb, inspekcji i straży, komórek organizacyjnych zarządzania kryzysowego istniejących w powiecie oraz innych instytucji i podmiotów związanych z czynnościami profilaktycznymi.
Terminy kolejnych spotkań uzależnione są od rozwijającej się sytuacji. Służby planują bieżąco analizować i konsultować między sobą planowane działania prewencyjne.
Kluczowe w zaistniałej sytuacji jest zachowanie szczególnych środków ostrożności polegających m.in. na: zachowaniu higieny rąk, unikaniu kontaktu z osobami mającymi objawy przeziębienia oraz w powstrzymaniu się od przebywania w miejscach gdzie są duże skupiska osób.
W związku z wstrzymaniem działalności szkół, placówek oświatowych oraz instytucji szczególnie ważne jest dopilnowanie, aby dzieci i młodzież pozostające w domach ograniczyły kontakty z rówieśnikami do minimum.
Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, prosimy o możliwe ograniczenie wizyt
w urzędach, kontaktowanie się telefonicznie lub mailowo, a w przypadku osobistych wizyt zachowanie możliwych środków ostrożności. (tos)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię