Zakątek Weteranów w Gierłatowie z nominacją

0

Dobro zwierząt zawsze na pierwszym miejscu – to dewiza życiowa nominowanych w prestiżowym plebiscycie Serce dla Zwierząt organizowanym po raz 18. przez portal Psy.pl. – Ideą plebiscytu jest inspirowanie innych, pokazywanie, że jeśli się chce pomagać zwierzętom, to można, i jest na to wiele sposobów – mówi Paulina Król redaktor naczelna portali PSY.PL i KOTY.PL oraz magazynu “Mój Pies i Kot”

W tym roku wśród nominowanych znalazło się Stowarzyszenie Zakątek Weteranów z Gierłatowa.

Nominowani do nagrody, wybrani przez kolegium redakcyjne portalu Psy.pl spośród kilkudziesięciu kandydatów, to już wygrani, ale laureat jest tylko jeden i to on zostaje wyłoniony w wyniku głosowania online. Wystarczy wejść na stronę plebiscytu www.sercedlazwierzat.pl i oddać głos na wybranego nominowanego w zakładce Głosowanie 2021. Głosowanie trwa do 12 czerwca 2021 roku.

Wspaniała ósemka, nominowani do nagrody Serce dla Zwierząt 2021:
1. Fundacja Duch Leona, w której pod opiekę Sylwii Najsztub trafiają psy dużych ras, trudne, agresywne, także starsze i chore, i tu znajdują spokój ducha.
2. Piesek Malowany – projekt Marty Janickiej z Wrocławia. Marta dzięki talentowi maluje psy i koty, a dochód z ich sprzedaży przekazuje dla potrzebujących zwierząt.
3. Kwiat Jabłoni, zespół muzyczny Kasi i Jacka Sienkiewiczów. Pomagają ratować zwierzęta hodowlane, podczas koncertów towarzyszy im stowarzyszenie Otwarte Klatki, część dochodu z płyt przekazują na jego działalność, promują adopcje.
4. Psierociniec i Aneta Sitkiewicz spod Kalisza, kiedyś wolontariuszka, dziś sama ma pod opieką kilkadziesiąt psów uratowanych ze schronisk, są tu stare i schorowane zwierzaki, które pod troskliwą opieką dożywają starości.
5. Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych i jego założycielka Agnieszka Szubert z Torunia. Ma pod opieką 70 kotów nienadających się do adopcji.
6. Misja na Czterech Łapach i dwie nastolatki Dominika Nathali i Patrycja Malicka. Przeprowadzają w szkołach kieleckich lekcje poruszające problem bezdomności zwierząt, przemysłu futrzarskiego, zachęcają do adopcji.
7. Stowarzyszenie Zakątek Weteranów z Gierłatowa koło Poznania, założone przez emerytowanego policjanta Grzegorza Chmielewskiego. Jedyny w Polsce azyl dla psów i koni, weteranów po służbie w policji czy wojsku.

(GP)