Zakaz korzystania z bieżącej wody!

15

Uwaga mieszkańcy Wrześni. Jest oficjalny komunikat w sprawie skażenia wody w naszym mieście.

Sprawa dotyczy ulic: Kościuszki, Koszarowej i Sikorskiego.Wody z kranu nie tylko nie można pić, ale również używać jej do kąpieli, czy zmywania naczyń. Zaleca się spożywanie wody butelkowanej. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań jakości wody przez przedsiębiorstwo wodociągowe, stwierdzono skażenie wody w zakresie bakteriologicznym. Wody nie należy wykorzystywać do celów konsumpcyjnych i na potrzeby gospodarcze (tj. do picia, przygotowania posiłków, potraw, do mycia i płukania warzyw oraz owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli). Woda może być używana do celów sanitarnych (tj. WC). Jakość wody z wodociągu publicznego we Wrześni jest monitorowana, obecnie trwają badania potwierdzające zmiany jakości wody. Informacje obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu – pisze w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni, lek. med. Krzysztof Pałczyński.

Na ulicy Kościuszki (przy kwiaciarni) ustawiony został pierwszy punkt wydawania wody butelkowej dla mieszkańców z rejonu ulicy Kościuszki i rejonu ulicy Sikorskiego. O kolejnych miejscach usytuowania punktów wydawania wody pitnej będziemy informować na bieżąco.

15
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MAvatarJaAnonimanonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZachodniaStrona
Gość
ZachodniaStrona

Więcej informacji by się przydało – co jest z tą wodą nie tak i dlaczego?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Napiszą jak będzie po wszystkim.

ten taki
Gość
ten taki

Sanepid wydal kominikat kilkanascie minut temu, ale pewnie redakcja nie moze sie dostac na strone z powodu bledu 503 😀
Wiec ja dodam:

http://pssewrzesnia.pis.gov.pl/plikijednostki/wssegorzow/pssewrzesnia/userfiles/file/HK/Komunikat%20o%20jakości%20wody/2017/Komunikat,%2024%2002%202017.pdf

Krzysztof
Gość
Krzysztof

DLACZEGO TAK PÓŹNO POWIADOMIONO MIESZKAŃCÓW. WCZORAJ (23.02.2017r. ) OKOŁO GODZ. 12.00 PRACOWNICY PWIK JUŻ POBIERALI WODĘ NA KOŚCIUSZKI Z HYDRANTU, A KOMUNIKAT DOPIERO DZISIAJ…………..

KM
Gość
KM

Badania nie zrobisz w 2 godziny – potrzeba czasu na wyhodowanie bakterii z próbki wody

M
Gość
M

Wiadomo, że wyników nie ma od razu. Mogli chociaż podać informacje, że należy zachowac ostrożność i wstrzymać używanie bieżącj wody, ponieważ jest podejrzenie, że woda jest skażona.

Skażony
Gość
Skażony

No fajnie, wypiłem chyba z litr, wykąpałem się i co teraz. ….. czekać aż zacznę emanować zieloną poświatą.

anonim
Gość
anonim

woda jest skażona od paru dni, a informacja o nie korzystaniu dopiero dziś. Jeżeli ktoś miał w ciągu paru dni grype żoładkową to znacie powód. Pozdro

kara2225
Gość
kara2225

to ja jestem tylko ciekawa od kiedy woda jest skażona …………. !!!!!! teraz już wiem czemu tak kiepsko się………….

kara2225
Gość
kara2225

a czym jest skażona

Anonimowo
Gość
Anonimowo

podobno bakteria E coli

anonim
Gość
anonim

To pewnie już od przynajmniej poniedziałku tak jest bo od poniedziałku do środy miałem ostre biegunki i wymioty świetnie ze teraz dopiero o tym poinformowali

Anonim
Gość
Anonim

A ulica racoborska tez jest skarzona??

Ja
Gość
Ja

Sanepid w poznaniu pounformowal mnie ze ulice sąsiadujące z wymienionymi rowniez maja kozystqc z wody butelkowanej do picia i przyzadzania jedzenia.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To wszystkie ulice czy tylko te podane?