Zamieszanie wokół komunikacji autobusowej. Zmiana przewoźnika

4
Na razie firma Macieja Walickiego realizuje połączenia na terenie trzech gmin: Pyzdr, Kołaczkowa i Miłosławia

PKS rezygnuje, firma Wa-Ma przejmuje. Chodzi o połączenia autobusowe w naszym powiecie.
Z dniem 1 maja gnieźnieńskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej całkowicie zawiesiło regularną komunikację autobusową. Ci, którzy z niej korzystali, nie zostali jednak na lodzie. Zadba o nią firma Wa-Ma z Pyzdr.

– mówi właściciel firmy Maciej Walicki, który od kilku miesięcy realizuje już połączenia na trasie Pyzdry – Września i z powrotem. Jest zadowolony z ilości podróżnych. To ważne, bo ta w ostatecznym rozrachunku przełoży się na ceny biletów.

Póki co, rozkład jazdy jest dostępny na koncie facebookowym firmy Wa-Ma. Niewykluczone, że już wkrótce pojawią się w nim nowe połączenia. Wszystko zależy od zapotrzebowania. (tos)

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
IzaAnnaNieważneAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Zmiana przewoźnika ale ceny za bilety miesięczne widzę tak samo wysokie jakie były w PKSie (przynajmniej jakość usługi widocznie lepsza). Natomiast faktycznie za pojedyncze przejazdy płaci się mniej o ok. 2 zł / przejazd dlatego nie do końca rozumiem dlaczego tak wyszło.

Nieważne
Gość
Nieważne

Nie powiedziałbym że ceny biletów miesięcznych są takie same. W PKS-ie ceny biletów z Pyzdr do Wrześni kosztowały ponad 180 zł. A już nie wspomnę o warunkach. Zimą jak i latem w autobusie nie szło wysiedzieć + autobus odjeżdzał sobie jak chciał. Raz 6:50 potem 6:55, któregoś dnia 7:00 i na nowo 6:50.

Anna
Gość
Anna

Jeździłam PKSem do końca ubiegłego roku od prawie 2 lat (bilet normalny – nie jestem uczniem a dorosłą osobą pracującą). Po wszystkich podwyżkach, w końcu stwierdziłam, że wracam do podróży autem bo nawet jeżdżąc samej wyjdzie mnie to taniej. Września – Borzykowo, cena PKS 310, cena Wa-Ma widzę, z ich cennika na fb, że wynosi 305 (przedział 16-20 km). Nie widzę tej wielkiej oszczędności chociaż ostatnio jak wracałam to faktycznie za pojedynczy kurs płaciłam mniej stąd jestem zdziwiona, że miesięczne wychodzą praktycznie tak samo jak w PKSie. Jak dla mnie to ceny dalej z kosmosu i to do nich się… Czytaj więcej »

Iza
Gość
Iza

Przez Sokolniki i Bieganowo nie jedzie nic zero połączeń więc jednak informacja, że nikt nie został na lodzie jest błędna