Chwycą za pędzle i namalują krajobrazy Starczanowa

0

Miłośnicy malarstwa mogą już przygotowywać pędzle. Przed nami piąty otwarty plener malarski – tym razem nawiązujący do pewnego lokalnego artysty.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2013 r. jest Aldona Kubacka, wicedyrektorka Zespołu Szkół w Nekli, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Przyświecało mu wówczas hasło „To, czego nie dostrzegamy na co dzień”. Uczestnicy uwiecznili na płótnach okoliczne kamienice. W kolejnych latach skupili się na otoczeniu dworu w Podstolicach, nekielskim kościele czy też krajobrazach w Opatówku.

W tym roku plener będzie nawiązywał do Hieronima Maliny, nieco zapomnianego malarza pochodzącego z gminy Nekla. Żył na przełomie XIX i XX wieku. Tworzył głównie portrety, autoportrety, kompozycje figuralne i religijne oraz krajobrazy w technice olejnej, pastelu i akwareli.

Na miejsce artystycznego spotkania zostało wyznaczone Starczanowo, gdzie krajobraz wiejski przeplata się z nowo powstającymi firmami przemysłowymi. Uczestnicy uwiecznią go w sobotę, 3 czerwca.

Osoby zainteresowane udziałem w plenerze mogą kontaktować się z Aldoną Kubacką, tel. 668 116 925, e-mail: kubackir@o2.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię