Zaproszenie na premierę „Czarnej książki. Zostać mistrzem” (video)

0

Na stadionie w Gnieźnie 2 kwietnia odbędzie się nie tylko Supermecz pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno a Fogo Unia Leszno, ale też pewne wydarzenie kulturalne. Jakie? Odpowiedź znajdziecie w filmiku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radio Września objęło zbiór opowiadań „Czarna książka. Zostać mistrzem” swoim patronatem. Egzemplarze książki będą do wygrania na naszej antenie.

Prapremiera książki odbędzie się w czasie Super Meczu, na Stadionie im. Płk. Franciszka Hynka przy ul. Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie – 2 kwietnia. Oficjalna premiera książki to 3 kwietnia i wtedy też będzie dostępna w księgarniach. Materiały dodatkowe związane z publikacją dostępne są na blogu Wszystko Czarne.

 

 

Poniżej prezentujemy oficjalny opis publikacji.

Ich codzienność to prędkość, adrenalina i gra ze śmiercią. Ich życie przypomina wyścig z czasem – wiecznie w rozjazdach, dziś w Wielkiej Brytanii, jutro w Rosji, za tydzień gdzieś na Antypodach. Oni sami są jak mityczni herosi – twardzi faceci (i nie tylko), którzy potrafią odjechać turniej Grand Prix ze złamaną ręką, jeśli na końcu czeka upragniony puchar.

Nastolatek z prowincji, który niespodziewanie dostaje życiową szansę na wielką karierę. Człowiek bez tożsamości i swojego miejsca na świecie, który traci jedyną bliską mu osobę. Dwóch wielkich wojowników w pełnej zwrotów akcji walce o mistrzowski tytuł. Ojciec i syn – podobni i tak różni. I ona, młoda dziewczyna w męskim świecie, która nie zamierza nikogo prosić o pomoc i sama tworzy własną legendę.

Ale pod kaskiem kryją się tylko ludzie, którzy czasem wcale nie chcą igrać z losem, czasem płaczą, czasem się boją. Jedenaście historii zawartych w tej książce łączy żużel – ale niekiedy wcale nie są o żużlu, tylko o zwyczajnym życiu zwyczajnych-niezwyczajnych postaci. Zdarza się bowiem, że to wcale nie na torze odjeżdżają swój najważniejszy wyścig.

To jest książka o żużlu. Inna niż pozostałe – bo to nie biografia, nie ma w niej statystyk, nie jest vademecum dyscypliny – ale opowiada o żużlu. A właściwie przy okazji żużla opowiada ludzkie historie. Historie wymyślone przez autorkę. Ale przecież one mogły się wydarzyć. I tym fajniej się je czyta.
~ Jakub Pieczatowski, Eurosport

Zaczyna się od pojedynku polskiej gwiazdy Grand Prix z 15-letnim młokosem z Rosji na pustawym stadionie w baszkirskim Saławacie… a potem jest już tylko ciekawiej.
~ Jakub Horbaczewski, PoKredzie.pl

„Czarna książka. Zostać mistrzem” to nie tylko żużlowe uniwersum, lecz prawdziwe studium ludzkich charakterów. Każde opowiadanie wzbudza inne emocje, wywołując raz uśmiech, raz łzy, lecz wszystkie jednakowo zapadają głęboko w duszę. Gwarantuję, że jeszcze długo po odłożeniu tej książki, będziecie wracać do niej pamięcią.
~ Hanna Greń, pisarka

Nie tylko książki, ale nawet poszczególne opowiadania Joanny Krystyny Radosz z żużlowersum można czytać niezależnie od siebie. Każde jest kompletną opowieścią, z pełnokrwistymi bohaterami i zwrotami akcji, podszytymi tajemnicą bądź adrenaliną. A jednocześnie każde z nich jest zaledwie częścią układanki, z której odbudować można świat tak kompletny i realny, że aż trudno uwierzyć, że zrodził się w wyobraźni pisarki. Nie trzeba się znać na żużlu, nie trzeba lubić sportu. Wystarczy kochać ten moment, w którym można całkowicie zatracić się w literaturze.
~ Anna Tess Gołębiowska, Radio Września

Autorka: Joanna Krystyna Radosz
Tytuł: Czarna książka. Zostać mistrzem
Premiera: 2 kwietnia 2018 (Gniezno); 3 kwietnia 2018 (świat)
Wydawca: Inicjatywa Literacka Imperium
Liczba stron: 260
Dostęp: książka w miękkiej oprawie; ebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię