Mały karambol w Osowie. Droga zablokowana

24

W Osowie (gm. Września) na drodze krajowej nr 15 zderzyły się cztery auta osobowe. W tym miejscu tworzy się potężny korek.

Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Utrudnienia potrwają jeszcze przynajmniej godzinę.

24 KOMENTARZE

 1. Tam ludzie od strony osowa wyjeżdżają na łeb na szyję byle wyjechać, nie patrzą czy coś jedzie na DK 15 szczególnie o godzinie około 5:30 I 13:30 jak jadą do pracy. Nie dziwi mnie że doszło tam do wypadku. Sam nieraz musiałem dosyć ostro hamować bo jakiś idiota wyjechał.

  • Dokładnie. Bydło nie umie jeździć i wymusza z podporządkowanej. Jezdze tamtędy 15 lat i życie stracił bym przynajmniej 5 razy. Dokładnie przy tym domu.

  • Małe sprostowanie. Winnym zdarzenia był kierowca granatowej zafiry, który jadąc OD STRONY Oblaczkowa skręcał w lewo do Osowa, tym samym wymuszając pierwszeństwo na kierowcy audi jadacego od strony Miloslawia. Pozostałe dwa auta to już skutek „rykoszetu” wywołanego prędkością z jaką poruszał się kierowca audi.

 2. Zamontowane lustro nie załatwia sprawy jak widać, rok temu podobny wypadek w tym samym miejscu… O stluczkach kierowców skrecajacych na Osowo od strony Wrześni i jadących z nadmierna prędkością za nimi nie wspomnę… Na skrecajacych do swoich posesji przy głównej trasie inni kierowcy trabia bo muszą zwolnić a przecież super jest lecieć ile fabryka dala.. Niech ktoś się za to weźmie, na tym odcinku powinno być ograniczenie prędkości albo chociaż częstsze kontrole policji…

 3. Jak widzę jak wpychają się przed sam zderzak byle tylko być pierwszym i nie myśleć o konsekwencjach panów z PSL którzy potęgę wyjeżdżają właśnie z Osowa i trzeba gwałtownie hamować to krew zalewa. Nie dziwi mnie fakt wypadków w tym miejscu. Ci ludzie powinni mieć osobne ścieżki takie jak droga polna bo tam im to wychodzi najlepiej.

 4. Stałem w korku na wyjazd na DK15 ta audi mniej ja 100km/h nie jechała tak jak większość aut przez Osowo. W Skotnikach i Obłaczkowie mogą być wysepki z ograniczeniem a Osowo w czarnej du…, nie wspomnę już o braku chodnika.Panie Sołtysie i Burmistrzu najwyższy czas coś zrobić dla waszych wyborców.

  • W tym miejscu w Osowie teren nie jest zakwalifikowany jako zabudowany, a więc prędkość 100 km/h jest jazdą jak najbardziej zgodną z przepisami… Audi po uderzeniu w wymuszającą pierwszeństwo Zafire „rykoszetem” uderzyło w stojącego Seata, Zafira natomiast po uderzeniu obróciła się i uderzyła w czekającego na wyjazd z Osowa busa Renault. Ot i całe zajście.

   • „W tym miejscu w Osowie teren nie jest zakwalifikowany jako zabudowany, a więc prędkość 100 km/h jest jazdą jak najbardziej zgodną z przepisami… ”
    CZY TY SIĘ DOBRZE CZUJESZ, CZY JESZCZE TRZEŹWIEJESZ??

    • W takim razie uświadom mnie jaka tam obowiązuje prędkość W TYM MIEJSCU, na krajowej 15 Panie trzeźwy ? Z tego co się orientuję to 90 km/h…. Mylę się ? To mnie popraw…. Prawie wytrzeźwiałem, choć nie do końca 🙂

     • Właśnie 90, nie 100 jak pisałeś:
      „W tym miejscu w Osowie teren nie jest zakwalifikowany jako zabudowany, a więc prędkość 100 km/h jest jazdą jak najbardziej zgodną z przepisami… „.
      Nadal jestem trzeźwy 🙂 Nie pamiętasz akcji: o 10 mniej??

     • Oczywiście, że pamiętam tą akcję, z tym że ze świecą trzeba by było szukać kierowców, którzy jadą idealnie z obowiązującymi przepisami. I nie uwierze, że Ty (o ile masz prawo jazdy) zawsze jeździsz co do kilometra jak znaki nakazują. Poza tym abstrahując licznik przy zderzeniu zatrzymał się minimalnie nad 90 km/h. Hamowania nie było ani grama, bo wyjazd sprawcy – Zafiry był bezpośrednio przed samą maskę. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię