Złote dziewczyny, brązowy Orkan

0

Historycznym wyczynem popisali się młodzi lekkoatleci Orkana Września. Na Mistrzostwach Polski w LA U-18, które od środy do piątku rozgrywano na golęcińskim stadionie w Poznaniu, nasi reprezentanci zdobyli 69 punktów. To dało im 3. miejsce w Polsce, w klasyfikacji klubów. 

Wielką przyjemnością i dumą było oglądanie lekkoatletów Orkana Września podczas ostatniego dnia mistrzostw. W piątek, 12 lipca, rozegrano kilka finałów, w których nasi reprezentanci odnieśli ogromne sukcesy. Królową mistrzostw była bez wątpienia Marika Majewska. Nasza wspaniała dziewczyna wywalczyła złoty medal w biegu na swoim koronnym dystansie, 100mp.pł wynikiem 13,56s. Do tego dołożyła złoty medal w sztafecie 4x400m i brązowy medal w sztafecie 4x100m. W sztafetach biegały jeszcze Wiktoria Dams, Marysia Matusiak i Martyna Guzowska. Na niesamowity wynik 69 punktów złożyły się znakomite starty następujących lekkoatletów:

1. Marika Majewska – 1 miejsce na 100mppł (trener Andrzej Pujdak)
2. Sztafeta 4x400m – 1 miejsce w składzie: (Marika Majewska, Martyna Guzowska, Maria Matusiak, Wiktoria Dams) trener Andrzej Pujdak, Adam Kaczor
3. Sztafeta 4x100m – 3 miejsce w składzie: (Marika Majewska, Marta Zimna, Maria Matusiak, Wiktoria Dams) trener Andrzej Pujdak, Adam Kaczor
4. Zuzanna Kniat – 5 miejsce w rzucie młotem i 9 miejsce w pchnięciu kulą (trener Przemysław Pawlak)
5. Marta Zimna – 7 miejsce na 200m i 9 miejsce na 100m (trener Andrzej Pujdak)
6. Maria Matusiak – 8 miejsce na 400mppł (trener Adam Kaczor)
7. Bartosz Kowalski – 8 miejsce w skoku w wzwyż (trener Roman Chojnacki)
8. Wiktoria Dams – 13 miejsce na 400mppł (trener Adam Kaczor)
9. Mikołaj Rewers – 13 miejsce w rzucie dyskiem i 17 miejsce w pchnięciu kulą (trener Przemysław Pawlak)
10. Armant Surtel – 19 miejsce w skoku w dal i w trójskoku (trener Adam Kaczor).

Historyczny sukces stal się faktem. Orkan Września jest 3. klubem w Polsce w kategorii U-18. Najlepszym okazał się bydgoski Zawisza, który wyprzedził MKS Osa Zgorzelec.

AG

Foto AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię