Zmarła najstarsza mieszkanka gminy Kołaczkowo

2

Nie żyje Zofia Stachowiak. Pod koniec kwietnia mieszkanka Borzykowa skończyłaby 103 lata.

Pani Zofia urodziła się 27 kwietnia 1916 roku. Była najstarszą mieszkanką gminy Kołaczkowo. W 2016 roku wraz z rodziną i mieszkańcami hucznie obchodziła swoje 100 urodziny. – Praca i jeszcze raz praca, i nie ważne czy trudna czy lekka, bo tak mnie życie nauczyło – taka była recepta pani Zofii na długie i szczęśliwe życie. Po ślubie mąż pani Zofii zachorował i musieli zamieszkać w Borzykowie. Była matką 3 synów. Wspominała, że najszczęśliwsza była wtedy, gdy jej dzieci kończyły studia.

Pogrzeb Zofii Stachowiak odbędzie się 18 stycznia. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o 12:00 w kościele Kołaczkowie.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BorzykowianinLena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Lena
Gość
Lena

Niestety na pogrzebie Pani Stachowiak zabrakło choćby skromnej delegacji z Gminy Kołaczkowo. Widocznie mieli pilniejsze zajęcia, trochę to przykre.

Borzykowianin
Gość
Borzykowianin

Dnia 14 stycznia zmarła najstarsza mieszkanka naszej Gminy pani Stachowiak, która skończyła 102 lata. Społeczeństwo wsi Borzykowo zareagowało natychmiast, niestety w ostatniej drodze zabrakło miejscowej władzy i przedstawicieli Urzędu, którzy hucznie obchodzili 100 urodziny pani Zofii. Rzadko mieszkańcy naszej gminy dożywają takiego wieku więc należało oddać jej szacunek chociażby samą obecnością WŁADZ GMINNYCH.