Zmiany po kompromitacji z Senegalem (galeria/wideo)

0

Sztab reprezentacji Polski zapowiada zmiany na niedzielny mecz z Kolumbią.

– Możemy powiedzieć, że zmiany w składzie będą. Jest bardzo mało prawdopodobne, byśmy zaczęli ten mecz w takim samym składzie, jak z Senegalem. A ile? Tego jeszcze nie wiemy. Szkielet zespołu zostanie, ale zmiany w składzie będą – mówi szef banku informacji reprezentacji Polski Hubert Małowiejski.
Biało-czerwoni po porażce w Moskwie z Senegalem 1:2 skomplikowali sobie sytuacjęgrupie H Mistrzostw Świata i w niedzielę zagrają w spotkaniu „o życie” z Kolumbią. Kto ten mecz przegra – odpadnie.
– Wiemy, jakich mają zawodników, jak dobrze wyszkolonych i gdzie ci zawodnicy grają. Od lat pracują z tym samym selekcjonerem, są ćwierćfinalistą poprzedniego mundialu – dodał Małowiejski. Szef banku informacji i jeden z asystentów trenera Adama Nawałki zapewnia, że biało-czerwoni o Kolumbijczykach wiedzą wszystko. – Są ludzie odpowiedzialni za poszczególnych przeciwników. Każdy z rywali był obserwowany przez poszczególnych trenerów, ale także przez cały sztab. Każdego bardzo szczegółowo przeanalizowaliśmy po to, by naszemu zespołowi było jak najłatwiej grać – powiedział.
Piłkarze niekoniecznie zgadzają się z opinią, że to Kolumbia jest faworytem niedzielnego starcia. – Na Mistrzostwach Świata nie ma słabych przeciwników, każdy ma swoją jakość. Nikogo nie można lekceważyć, ale też nikogo nie trzeba się bać. Najważniejsi jesteśmy my sami i jeśli zagramy swój mecz to o wynik możemy być spokojni. Jesteśmy mocnym zespołem – zapowiedział Jan Bednarek, który, mimo popełnionego błędu przy drugiej bramce dla Senegalu ma spore szanse na grę od pierwszej minuty.
Szansę gry od pierwszej minuty ma też Dawid Kownacki, bo Arkadiusz Milik bardzo zawiódł w spotkaniu z Senegalem. – Jestem gotowy na każde spotkanie, także na spotkanie Mistrzostw Świata Nie przytłacza mnie presja, ona jest dla mnie pozytywna. Dla takich meczów gra się zawodowo w piłkę – mówił Kownacki. – Każdego z nas spotkały już w życiu porażki i umiemy wyciągać wnioski z takich meczów. W momencie, gdy coś nie poszło, łatwo jest wytykać komuś błędy, ale kluczem do sukcesu jest, by po takich meczach być jednością. (red.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię