Zniknie ponad 30 kursów PKS ?

2

33 kursy chce zlikwidować od 1 października PKS Gniezno. W niektórych przypadkach chodzi o całą linię autobusową. Zlikwidowane mają być między wszystkie kursy Gniezno – Września p. Żydowo w soboty i niedziele.

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia na antenie radia Września, gnieźnieński PKS zagroził likwidacją kursów, które przynoszą spółce straty. Prezes prezes Tomasz Zieliński mówił wtedy, że ilość sprzedanych biletów nie pokrywa kosztów funkcjonowania linii:

Spółka zaproponowała samorządom współfinansowanie kursów, które prowadzą przez okoliczne gminy. Nadal jednak nie wiadomo czy i która gmina zgodzi się na takie rozwiązanie. Rozmowy wciąż trwają. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy jeszcze w tym tygodniu samorządowcy mają spotkać się z władzami PKS Gniezno by wspólnie znaleźć wyjście z tej sytuacji.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Leomaciej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciej
Gość
maciej

Tylko dlaczego Gmina czy tez Powiat ma dokładać do PKS-u do firmy która bankrutuje? Dlaczego ma dokładać do firmy która nie jest związana z nasza Gminą i Powiatem? Juz wole żeby utworzyć wzorem innych miast własną komunikację na terenie naszego Powiatu i Gminy.

Leo
Gość
Leo

Po co dokladac jak autobusy puste jeżdżą