Znów zablokowali centrum! (GALERIA + VIDEO)

10
Fot. Tomasz Szternel

Amerykańskie wojska znów utknęły w centrum miasta. Ciężkie auta zablokowały m.in. ulice Sienkiewicza i Miłosławską.

Na miejscu były: straż miejska i policja, które pomogły wydostać się żołnierzom. – Podobno utrudnieniom winne są amerykańskie systemy GPS – powiedział nam Komendant Straży Miejskiej we Wrześni, Mirosław Morawski.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z oficerem prasowym jednostki w Powidzu, jednak na razie bez odzewu. Do tematu z pewnością wrócimy. To od wczoraj kolejny taki incydent. W poniedziałek miasto zakorkowane było po 14:00. Amerykanom pomogła wyjechać policja.

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kris MarchalThonyemilO co chodziNi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Shirtz
Gość
Shirtz

Lepsze mapy by im trzeba wgrać 😉

Mirek
Gość
Mirek

Mnie zastanawia tyko jedno dlaczego te kolumny nie są pilotowane przez ŻW. Gdy wojsko polskie przemieszcza się w takich kolumnach to jest pilotowana przez ŻW

Maciej
Gość
Maciej

Niech sobie Macierewicz stanie na regatach miasta i kieruje ich na odpowiednie drogi. Może mu się przy okazji mózg przewietrzy.
Swoją drogą dla mnie jest niezrozumiałe, że wiedza o konwoju a nie potrafią zapewnić im odpowiedniego zabezpieczenia przejazdu. Potem tylko problemy dla zwykłych ludzi i dla miasta, które i tak nic nie ma z obecności tych wojsk na naszym i pobliskim terenie.

Ni
Gość
Ni

A co byś chciał “MIEĆ” z obecności amerykanów ?????

emil
Gość
emil

A co miasto ma z fabryki VW?

Tomasz Goclik
Editor
Tomasz Goclik

ale robia wrazenie, jak tak jechalem kolo niech to mega …

O co chodzi
Gość
O co chodzi

Amerykanie mają złą nawigację samochodową, śmiech. Dreszcze mnie przechodzą jeśli pomyslę o naprowadzaniu bomb w terenach wojennych

Thony
Gość
Thony

Szanowny Panie T. Goclik, w swoim artykule w gazecie RW pastwisz się Pan nad pewnymi zdarzeniami, tak jakby to miało jakieś wielkie znaczenie. Postałeś w korku 5 minut i czujesz się pokrzywdzony? Kilka dni temu miałem okazję pomagać grupie amerykańskich żołnierzy, ponieważ też zgubili drogę do Powidza – byli w Zasutowie 🙂 Chwilę rozmawialiśmy i byli bardzo wdzięczni za pomoc. Trochę błądzą to nic dziwnego, oni po prostu nie mogą naleźć się w tak małej, skurczonej rzeczywistości drogowej… Mają mapy i GPSy, ale jest to sprzęt przystosowany do innych standardów. U nas nie ma dróg ekspresowych i autostrad z miasta… Czytaj więcej »

Kris Marchal
Gość
Kris Marchal

Właśnie, że trafił w sedno.

Kris Marchal
Gość
Kris Marchal

Dotarłeś do celu, prowadził cię Krzysztof Chołowczyc. 😉