Zwycięstwo i awans w tabeli Konspolu Słupca

0

Słupeccy siatkarze nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. SPS Konspol wygrał trzecie spotkanie z rzędu, wliczając mecze ligowe i pucharowe. Tym razem drużyna trenera Marka Jankowiaka pokonała we własnej hali Stal Grudziądz 3:1. Dzięki tej wygranej słupczanie awansowali o dwie pozycje w tabeli drugiej ligi i aktualnie zajmują w niej czwartą lokatę.

Zarówno gospodarze jak i goście z Grudziądza przystąpili do tego spotkania z identycznym bilansem: 2 zwycięstwa i 1 porażka. W sobotnim starciu wyrównany był jednak tylko pierwszy set, w którym Stal triumfowała 27:25. Kolejne trzy partie to dominacja Konspolu. SPS grał bardziej kombinacyjnie, walcząc jednocześnie o każdą piłkę. To przyniosło efekt w postaci wygranych setów 25:21, 25:18 i 25:19. Graczem meczu został wybrany 22-letni przyjmujący gospodarzy Krystian Rabiega.

Konspol Słupca w sezonie 2019/20 rozegrał do tej pory 4 ligowe mecze. Słupczanie pokonali Noteć Czarnków, SMS Police i teraz Stal Grudziądz. Na razie drużyna Jankowiaka tylko raz schodziła z parkietu pokonana, ulegając w trzech setach Wilkom Wilczyn. W tym momencie z ośmioma punktami na koncie Konspol plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, pozwalającym na grę w fazie play-off. Dodatkowo siatkarze ze Słupcy nieźle radzą sobie także w Pucharze Polski, w którym najpierw wyeliminowali Camper Wyszków, a następnie aktualnego lidera 2 ligi Olimpię Sulęcin.

Następny mecz Konspol rozegra już w najbliższą środę, 30 października. W ramach Pucharu Polski słupczanie zmierzą się z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Mecz zostanie rozegrany w hali przy ulicy Kopernika o godzinie 17:00. (SEK) 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię